DHI Pro Saç Ekimi Nedir?

DHI Pro Saç Ekimi, DHI-Choi saç ekim yönteminin en son teknoloji lazer (fototerapi) sistemi ile desteklenmiş Clinic Result uzmanlarınca geliştirilmiş versiyonudur. Saç ekim sürecini desteklemek, yeni çıkacak saçların güçlenmesini sağlamak ve var olan saçların dökülmesini durdurmayı amaçlar. DHI pro saç ekiminde kullanılan düşük seviyeli lazer terapisi; lazer ışınlarıyla kıl köklerinin uyarılarak, saç dökülmesinin durdurulmasını sağlar.

DHI PRO Nasıl Yapılır?

DHI PRO uygulaması; klasik saç ekimi sürecinin lazer ve prp seansları ile desteklenmiş versiyonudur.

DHI PRO saç ekimine; kişinin donör bölgesinin incelenmesi ve alınacak greft sayılarının tespiti yapılarak başlanır. Greft sayısı belirlendikten ve ön saç çizgisi tasarımı yapıldıktan sonra ilk olarak lazer ve prp seansı gerçekleştirilir.

Ekim işleminden önce lokal anestezi uygulanarak hastanın acı, ağrı ya da sızı hissetmesinin önüne geçilir.

Sonrasında saç ekimi işlemi; alınan greftlerin özel olarak kullanılan ve saçın çok daha sık ve yoğun ekilmesini sağlayan DHI Choi kalem tekniği ile tamamlanır.

Saç ekimi sürecinden sonraki süreç, en az saç ekim işlemi kadar önemlidir. Çıkacak olan saçların ve var olan saçların korunması, desteklenmesi ve kalınlaşmasını sağlamak için mutlaka destekleyici uygulamalar yapılmalıdır. DHI PRO’nun bir diğer özelliği de tam da bu ihtiyaca yöneliktir. Belli aralıklarla yapılacak lazer ve prp seansları ile saç kökleri içten beslenir ve büyüme süreçleri böylece desteklenir.

Fue, DHI ve DHI Pro Arasındaki Farklar Nelerdir?

Saç ekiminde kullanılan kalem tekniği; saçın ekim aşaması ile ilgilidir. DHI pro ise saçın uzama aşamasını ve saç dökülme sürecine müdahale eden bütünsel bir tedavidir. DHI pro ile lazerli saç ekimi; hem saç ekimi öncesinde hem de saç ekiminden sonra uygulanarak saçın gelişimini destekler.

DHI PRO AVANTAJLARI

DHI Pro Saç Ekiminde özel olarak gelişmiş lazer teknolojisi ve PRP kombin tedavi olarak kullanılır. Hem saç dökülmesinin durdurulması hedeflenir hem de saç ekimi işlemi gerçekleştirilir. Saç ekiminde son teknoloji DHI sistemi kullanılarak izsiz, ağrısız, acısız ekim işlemi gerçekleştirilir. Tıraş olmanıza gerek kalmaz!

Lazer terapisi sayesinde saç ekimi sonrası süreçte saçlar çok daha hızlı uzar. Var olan saçların dökülme oranı minimuma indirilir.

Uygulanan PRP seansları ile saçlar içten beslenerek güçlendirilir, böylelikle saçlar çok daha gür uzar.

Saç Lazeri saç ekimi yaptırmamış fakat saç dökülmesi yaşayan, saçlarının gürleşmesini arzu eden kişilere de ayrıca uygulanabilir.

Saç Lazeri Nasıl Uygulanır?

Lazerle saç dökülmesi tedavisinde temel prensip, cilt altına nüfuz eden lazer ışınlarının; aktif olmayan saç köklerini uyarıp, bölgedeki kan akışını hızlandırmasıdır. Kan akışının hızlanması ve kıl köklerinin uyarılması; yeni saç oluşumunu da hızlandırır, dökülmeyi durdurur, saçların çok daha gür olmasını sağlar.

Düşük dozda verilen lazer ışınları, saçın yapısına zarar vermeden yeni saç oluşumunu destekler. Saç köklerine verilen diode (diyot) lazer ışınları, fototerapi özellikli olduğu için ısı yaymaz ve sadece saçlı deriye uygulanarak buradaki kılların gürleşmesini sağlar.

Ağrısız, acısız olmasından dolayı hasta, tedavi esnasında dilediği gibi keyifli ve konforlu bir biçimde vakit geçirebilir. Saç lazeri farklı şekillerde uygulanabilir. Saç kaskı ya da lazer terapi (Low Laser Therapy) olarak tercih edilebilir. Buradaki ana etken, kişinin saç dökülmesi oranına ve saç yapısına göre doğru tedaviyi, doğru seans sıklığı ile gerçekleştirmektir. Tedavi genellikle haftada bir kez 20 dk seanslar şeklinde uygulanır. Seanslar saç dökülme oranına ve saçınızın durumuna göre belirlenir.

Saç lazeri yapılan bilimsel çalışmalarla geçerliliği kanıtlanmış, FDA onaylı bir sistemdir. Yapılan çalışmalarda düzenli seans sonrası saç kalitesinde artış, saç dökülmesinde azalma ve saçlarda gürleşme görülmüştür. Saç lazerini düzenli aralıklarla uygulamak, tedavinin etkinliği açısından oldukça önemlidir.

Saç Lazeri Kimlere Uygulanabilir?

Saç lazeri kadın ya da erkek fark etmeksizin lazer uygulamasına mani olabilecek sağlık problemi olmayan (kanser tedavisi, yaralı saç derisi sorunları gibi) herkese uygulanabilen bir tedavidir. Genel olarak yoğun saç dökülmesi problemi yaşayan, cansız, güçsüz ve seyrek saçları bulunan kişilerde ve ayrıca saç ekimi öncesi ve sonrası saç uzamasını destekleme amaçlı olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Özellikle saç ekimi sürecinde destek bir tedavi olarak yapılan saç lazeri uygulamaları, saç ekimi başarısını yüksek oranda arttırmaktadır.

DHI Pro Kimlere Uygulanabilir?

DHI pro, saç ekimi yaptırmasına mani olan bir rahatsızlığı bulunmayan, kadın ya da erkek herkese uygulanabilir. Özellikle saç ekimi öncesi saç kalitesini arttırmak, saçı güçlendirmek ya da saç dökülmesini durdurmak isteyen kişiler için oldukça uygun bir tedavidir.

Riskleri var mı?

Saç lazeri üzerinde yapılan klinik araştırmalar sonucu riskli bir bulguya rastlanmamıştır. Aksine saçın gelişimini arttırdığı ve saç dökülmesinin minimuma indirildiği yönünde araştırmalar mevcuttur.

Düzenli seans uygulamaları ile 3-4 ay içerisinde gözle görülen sonuçlara rahatlıkla ulaşabilir. Ayrıca lazer tedavisi kişinin günlük hayatını olumsuz yönde etkilemez. Kişi tedavi sonrası iş hayatına rahatlıkla dönebilir.

Saç Lazeri Kaç Seans Yapılmalı? Seans Süresi?

  • Seans Süresi: Ortalama 20 Dk.
  • Haftada 1 kez
  • Ortalama Tedavi Süresi: 2 ve 6 Ay

PRP Destekli Saç Ekimi ve DHI Pro Arasındaki Farklar?

Her iki tedavideki temel amaç saç ekim sürecini desteklemektir. Burada önemli olan kişinin saç dökülmesi oranı ve hangi tedavi için uygun olduğudur. Saç ekiminde ve saç dökülmesi tedavisinde süreç, kişinin ihtiyacına ve isteklerine göre planlanmalıdır.

Tedavilerdeki en çok dikkat edilmesi gereken husus, tedavide sürekliliği sağlamaktır. Lazer ve PRP tedavileri belirlenen seanslar boyunca aksatılmadan yapılmalı böylece tedavinin etkinliği arttırılmalıdır. Tedavi süreci tamamlandıktan sonra kişi ihtiyaç duyduğu zamanlarda belli aralıklarla tekrar uygulama yaptırabilir.

Genel Not:

Lazer saç terapisi, kişi saç ekimi yaptırmasa dahi uygulatabileceği bir tedavidir. Saçlarında dökülme, seyreklik varsa kişi saçları gürleşsin, istiyorsa lazer saç terapisi yaptırabilir. Seans sayısına göre ücret belirlenebilir.

DHI PRO ise saç ekimi yaptıran kişiler için; DHI Saç Ekimi ile Lazer Saç Terapisinin birleştirilmiş versiyonudur. Aynı zamanda PRP seansları ile birlikte uygulanır. Saç ekiminden önce ve sonra yaptırılabilir.

Sağlık danışmanlarımızdan daha fazla bilgi ve fiyat almak için buraya tıklayın