Meme Asimetrisi Düzeltme Nedir?

Meme Asimetrisi Düzeltmesi, Bazı kadınlar asimetrik şekilli göğüslerden muzdariptir. Bunun sebebi emzirme, cerrahi müdahale, kaza ve travma kaynaklı veya doğuştan olabilir. Bu durum hastanın öz güveni üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Bununla birlikte, göğüsleriniz asimetrik görünüyorsa ve bu sizi huzursuz hissettiriyorsa, bir meme asimetri düzeltme ameliyatı geçirmeniz sizin için uygun bir seçenektir.

Meme Asimetrisi Düzeltmesi Nedir?

Asimetrik göğüslere sahip olmak sizi günlük hayatınızda rahatsız edebilir. Bazen bu asimetrik yapı çok fazla olabilir ve giymek istediğiniz kıyafetleri giyemezsiniz. Çünkü asimetrik göğüslerinizi belirgin eden bir kıyafet giyindiğinizde bundan rahatsızlık duyarsınız. Bu sorunu çözmek için hastanemizde meme asimetrisi düzeltme ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Asimetri tipi bir kadından diğerine değişebilir. Bazen meme asimetrisi, iki meme arasındaki boyut farkından başka bir şey olmayabilir. Ancak çoğu zaman, meme uçları farklı yönlere bakar ve farklı açılara sahiptir. Meme asimetri düzeltmesi her iki durumda da yardımcı olabilir.

Meme Asimetrisi Düzeltme Operasyonları

Bu operasyon meme büyütme veya meme küçültme ameliyatları kadar basit değildir. Meme asimetrisi düzeltme operasyonlarının en önemli adımlarından biri planlamadır. İyi bir cerrah, ameliyattan önce göğüslerin resmini çeker ve en iyi planlamayı yapmak için göğüs yapısını iyi bir şekilde analiz eder.

Cerrah genellikle, hastanın memnuniyeti için her iki göğsü de ameliyat etmelidir. Ameliyat, mükemmel bütünü oluşturan küçük detaylarla doludur. Hem planlama hem de uygulama adımları her hasta için farklılık gösterir.

Cerrahlar bazen her iki memeye de implant uygular, bazen de bir memeyi büyütürken bir memeyi küçültebilir.

Türkiye’de Meme Asimetrisi Düzeltmesi

Estetik operasyonlar söz konusu olduğunda Türkiye en popüler ülkelerden biridir. Birçok hasta her yıl farklı meme estetiği yaptırmak için Türkiye’ye seyahat etmektedir.

Türkiye’nin öncü meme estetiği hastanelerinden biriyiz.

Her şeyden önce bu operasyon size, kişiye özel planlama sağlayan deneyimli ve yetenekli sağlık danışmanları ve doktorlar gerektirir işte bizim hastanemizi seçtiğinizde bunu elde edersiniz. Son derece gelişmiş cerrahi imkanlarımızla hastalarımıza en iyi kaliteyi ve bakımı sunuyoruz..

Meme Asimetrisi Düzeltme Maliyetleri

Planlama süreci olmadan bu operasyonun fiyatını söylemek kolay değildir. Çünkü meme asimetrisi düzeltme maliyetleri doktorunuzun kullandığı yöntemlere ve ameliyat sürecine bağlıdır.

Örneğin, doktor meme dikleştirme ve meme büyütme kombinasyonunu yapabilir veya buna meme küçültme ekleyebilir. Ve bu, operasyonun maliyetini belirleyen şeydir.

Daha fazla bilgi almak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımıza danıştıktan sonra, size sunacağımız hizmet için tam bir fiyat alabileceksiniz.

Sıkça Sorulan Sorular – Meme Asimetrisi Düzeltmesi

İyileşme süreci ne kadar sürer?

Tam iyileşme 6 hafta sürer, ancak muhtemelen ilk haftadan sonra herhangi bir rahatsızlık hissetmeyeceksiniz.

Gelecekte daha fazla ameliyata ihtiyacım olur mu?

Bu, doktorunuzun çalışmasına bağlıdır. Memnun kalmazsanız, gelecekte başka bir ameliyat geçirebilirsiniz. Ancak cerrahlar genellikle simetrik göğüsler elde edene kadar ameliyatı bitirmez.

Sağlık danışmanlarımızdan daha fazla bilgi ve fiyat almak için buraya tıklayın