annelik-estetigi-mommy-makeover

Annelik estetiği, doğum sonrası oluşan deformasyonların giderilmesi için yapılan estetik operasyonlarının genel adıdır.

Son zamanlarda  trend haline gelen “mommy makeover” yani “Annelik Estetiği”, annelere çocuk sahibi olduktan sonra, eskiden sahip oldukları vücutlarını kazanmalarını sağlayan bir fırsat niteliğindedir.

Annelik estetiği, doğum sonrası kadınlarda görülen vücut deformasyonlarının tek bir seansta ya da birkaç seansta düzeltilmesi işlemidir. Annelik estetiğinde, birkaç farklı estetik operasyon işlemi kombine olarak uygulanır. Kadınlarda doğum sonrası karın sarkması, bacak ve basen bölgesinde büyüme, göğüslerde hacim kaybı ya da büyüme, kol sarkması gibi vücut sorunları görülebilir. Doğumdan ve emzirme dönemi bittikten sonra yapılan spor ve diyete rağmen bu sorunlar giderilemiyorsa, annelik estetiğine başvurulur. Annelik estetiği ile vücudun inatçı yağları ve sarkan bölgeleri güzel bir görünüme kavuşturulur. Annelik estetiği kişiye özel olarak yapıldığı için uygulanacak operasyonların çeşidi de kişiye özel olacaktır.

Annelik Estetiği Maliyeti

Annelik estetiği aslında birçok işlemi içeren bir settir. Yani, vücudunuzdaki hangi bölgeleri yaptırmak istediğinize ve vücudunuzun hangi bölgesinin operasyon ihtiyacı olduğuna bağlıdır.

Seçeceğiniz her işlemin bireysel maliyetlerini toplayarak kabaca bir maliyet tahmini elde edebilirsiniz. Hamileliğin her kişi için değişen etkileri nedeniyle, her vaka özel ilgi gerektirir. Her bölgenin geniş çaplı bozulması, prosedürde daha fazla çalışma yapılması anlamına gelir.

Operasyon göğüs dikleştirmesi veya implantlarla büyütülmesi kadar basit olabilir. Bu nedenle, çoğu işlem annenin sağlığına bağlıdır.

Tüm bu etkenler, ilk muayeneden önce yapılacak olan herhangi bir maliyet tahminin net olmamasını sebep olur. Bu operasyonları yapmak önemli bir beceri gerektirir. Bu yüzden cerrahınız becerilerini de hesap etmek gerekir. Yine de size sorunlarınız için en iyi çözümleri sunuyoruz.

Türkiye’de Annelik Estetiği

Annelik estetiği dünya çapında, özellikle de Türkiye’de geniş kapsamlı popülariteye sahiptir. Yurtdışındaki anneler de Türkiye’deki son model teknolojiye sahip estetik cerrahi hastanelere geliyor. Uygun fiyatlarla, deneyimli hekimlerimiz ve yüksek kaliteli hastane bakımına sahip olmamız bizi cazip kılmaktadır.

Annelik Estetiği Öncesi ve Sonrası

Annelik estetiği için üç temel prosedür vardır:

Göğüs Estetiği

Hamilelik döneminde büyümüş olan göğüsler, emzirmeden sonra genellikle dramatik bir değişiklik yaşarlar. Sarkık memeler hamilelik yaşayan her kadının kabusu olmuştur.

Kadın anatomisini simgeleyen bu önemli kısım, aldatıcı push-up sütyenlerden daha iyisini hak ediyor. Göğüs dikleştirme operasyonu ile yeniden şekillendirilebilir.

Üst kısımdaki çatlamış dokuyu çıkarılarak, meme dokusu eski haline getirilir. Esnekliğini ve canlılığını yeniden sağlamak için memenin alt kısımda kalan dokuya da işlem yapılır. Bununla birlikte yeterli olmaması durumunda, implantlarla tam göğüs estetiği yapılabilir.

Liposuction (Yağ Aldırma)

Liposuction rahatsız edici olan yağların yok olmasını sağlar. Genellikle sarkan kollara ve bel bölgesine uygulanmasının yanı sıra vücudun herhangi bir yerine uygulanabilir.

Eğer Liposuction’ı kalça büyütme operasyonu ile birleştirirseniz çıkarılan yağlar kalçanızda kullanılabilir.

Karın Germe

Hamilelikte en çok etkilenen bölge olan karnın tekrar şekillendirilmesine yardımcı olur. Karnın büyümesi yüzünden esneyen karın kasları gerilip sıkılaştırılır. Bu operasyon bir kesi yoluyla kaslara korse gibi bir görünüm sağlar ve sabitler. Belirtmemiz gerekir ki karnı ince ve düz bir hale getirmek sadece hamilelikten önce mümkündür.

Annelik Estetiğinin Başka Prosedürleri:

Kalça Büyütme: Kilo değişiminin yan etkisi olan poponun şekil kaybını yeniden kazandırmak için yapılır.

Yüz Gençleştirme: Yüz kaslarına botoks adlı bir nörotoksin enjekte edilir ve bu da kasların büzülmelerini önler. Böylece hareket eksikliği nedeniyle kırışıklıklar ve çizgiler önlenir. Ayrıca cilde parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Çatlak İzi Tedavisi: Lazer destekli işlemler çatlakları büyük ölçüde azaltabilir, ancak bunları tamamen yok etmek imkansızdır.

Her türlü Annelik Estetiği için hastanemizle iletişime geçebilirsiniz. Daha sonra uzmanlarımız sizinle detaylı bir şekilde ilgilenecektir.

Annelik Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Doğum sonrası estetiği sonrasında çocuk sahibi olabilir miyim?

Tabii ki olabilirsiniz! Ancak elde etmiş olduğunuz sonuçların çoğunu kaybedebilir ve başka bir operasyona ihtiyaç duyabilirsiniz. Annelik estetiği, tekrardan çocuk yapmayı düşünmeyen anneler için daha uygundur.

Annelik estetiği tek bir günde yapılabilir mi?

Tüm temel estetikler tek bir operasyonla yapılabilir. Bununla birlikte, daha fazla prosedür operasyon süresini uzatacaktır ve bu hasta için risklidir. Çok sayıda prosedür olduğunda, bunları birden çok operasyon ile gerçekleştirmek en iyisidir.

İşlem ne kadar sürer?

Yaklaşık iki saat sürer. Yaptırmak istediğiniz çok sayıda prosedür olursa daha uzun sürebilir.

Sağlık danışmanlarımızdan daha fazla bilgi ve fiyat almak için buraya tıklayın