Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

 • Birkaç yıl öncesine kadar saç ekim teknolojisinin gelişimi tıraşsız saç ekimi yapılmasını olanaklı kılmıyordu. Fakat gelişen ve dönüşen teknikler sayesinde artık DHI-Choi yöntemi kullanılarak kişinin saçları kazıtılmadan da saç ekimi yaptırabiliyor.

·      DHI ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 • Eski saç ekim teknolojilerinde yani FUT gibi yöntemlerde tıraş olmama seçeneği yoktu. Choi Kalem Tekniği olarak da bilinen DHİ Saç Ekimi yeni nesil saç ekimi teknikleri, kişinin eski saç görünümüne çok yakın, saç ön çizgisi çok daha doğal saç görünümü elde edilmesine olanak sağladı.
 • Saç ön çizgisi ve saçın doğru tasarlanması oldukça önemlidir. Bu nedenle saç ekimi merkezi seçerken, mutlaka daha önce saç ekimi yaptıranlar hakkında bilgi sahibi olun. Ayrıca saç ekimi öncesi sonrası fotoğraflarına mutlaka bakın.
 • Saç ekimi aşamaları; donör bölgede yeterli greft olup olmadığına bakılması, saç ön çizgisinin planlaması,kişiye en uygun ve en iyi saç ekimi yöntemi belirlenmesi ve saç ekimin gerçekleştirilmesi olarak sıralanabilir.
 • Saç ekimi için bir diğer önemli kriter greft sayısının doğru saptanması ve ekim sırasında minimum greft kaybı ile ekimin gerçekleştirilmesidir. DHI saç ekimi sırasında toplanan greftler hızlı ve sık olacak şekilde ekilir. Kalem tekniği sayesinde saçlı bölüme zarar vermeden, ekim yapılabilir.

·       Saç Ekimine Uygun muyum? Avantajları Nelerdir?

 • Saç ekimi süreci yaşayan pek çok kişi saçının kazıtılmasını istemez ve tıraşsız saç ekimi mümkün mü? sorusunu sormaya başlar. Her ne kadar tıraşsız saç ekimi şu an yapılabiliyor olsa da burada önemli olan sizin tıraşsız saç ekimine uygun olup olmadığınızdır.
 • Saç kesmeden saç ekimi yaptırmak istiyorsanız, saçınızın belli bir miktar uzunlukta olması gerekir ki greft alınan ve ekim yapılan bölgenin görünümünde sorun yaşanmasın. Saç kesmeden saç ekimi yaptıramayacak kişiler, kısmen tıraşsız diye adlandırılan saçların kazıtmadan kısaltarak yapılan ekim yöntemini de deneyebilirler.
 • Tıraşsız saç ekiminin en büyük avantajı kişinin sosyal hayattan kopmadan saç ekimi sürecini rahatlıkla yaşamasıdır. Özellikle saç ekiminin ilk günlerinde yaşanan öz güven kayıplarının önüne geçerek, çok daha özgür hissedilmesine neden olabilir.
 • Bu nedenle daha önce muayene olmadıysanız fotoğraflarınızı ekibimizle paylaşarak ücretsizolarak bilgi alabilirsiniz.
 • Kadın Saç Ekimi
 • Kadın Saç Ekimi, Kadınlar için saçlarının nasıl göründüğü oldukça önemlidir. Gür ve canlı saçlar tüm kadınlar tarafından arzu edilir fakat hormonal düzensizlikler, beslenme bozuklukları, polikistik over sendromu gibi pek çok nedenle saç dökülmesi meydana gelebilir. Günümüzde erkek tip saç dökülmesi kadın saç ekimi ile birlikte giderilebilir.
 • Saç dökülmesi problemini başlangıç aşamasındayken durdurmak oldukça önemlidir. Bu nedenle 2-3 aydan uzun süredir dökülme problemi yaşıyorsanız mutlaka uzman bir doktorla tedavi sürecine başlamalısınız.
 • Yoğun saç dökülmesi yaşamış kadınlarda en etkili yöntem, saç ekimidir. Bayanlarda saç ekimi, klasik saç ekimiyle aynı aşamaları içerir. Genellikle, istisnai durumlar hariç, kadınların saç ekimi yaptırırken saç tıraşı olmasına gerek yoktur.
 • Donör bölge, ense bölümünde olmasından ötürü, uzun saçlar altında kalır ve görünmez böylelikle istenmeyen görünümün önüne geçilmiş olur.

·       Saç Ekiminde Hangi Yöntem Kullanılır?

 • Kadınlarda bölgesel saç dökülmesiya da saç seyrekliği olmasından ötürü küçük alanlarda sık sık ekim yapılmasını imkanlı kılan DHI-Choi Pen ile ekim gerçekleştirilir. DHI yöntemi sayesinde doğal alın çizgisi tasarımı yapılabilir, çok daha gür saçlar elde edilebilir.

·       Kadın Saç Ekimi Sonrası Süreç

 • Saç ekimi düşünülenin aksine basit bir operasyon değildir. Klinik şartlarda, deneyimli ekipler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Saç ekimi öncesi süreçte yaşanan, planlama kadar saç ekimi sonrası yapılacak eylemler de oldukça önemlidir.
 • Kadın saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli konu, ekilen saç köklerine zarar verecek eylemlerden kaçınmak olacaktır. Özellikle ilk günler, saçlara dokunmamalı, kabuklara elle müdahale edilmemelidir.
 • İlk saç yıkamanızın profesyonel ekim ekibi tarafından yapılması çok daha doğru olacaktır. Sonraki yıkamalarda, size verilen talimatlar doğrultusunda yapılmalıdır.
 • Ekilen saçlar 2-3 ay içerisindeşok dökülme ile dökülecek sonrasında ise yeni ve kalıcı saçlar çıkacaktır. Bu konuda endişelenmeyin.

·       Saç Ekimi Fiyatları

 • Saç ekim fiyatları; ekilecek greft sayısına, kullanıcak tekniğe ve seans sayısına göre değişim göstermektedir. Saç ekimi fiyatlarınını Clinic Result uzmanlarından ücretsiz analiz sonucu hemen öğrenebilirsiniz.
 • Sakal ve Bıyık Ekimi
 • Sakal ve Bıyık Ekimi, İstediği sakal ve bıyık yoğunluğuna sahip olmayan pek çok erkek, bu durumu değiştirmek için pek çok yöntem uyguluyor. İlk denenen genellikle kozmetik işlemler, yağlar ya da kürler oluyor. Fakat kişide, genel bir sakal azlığı ya da bölgesel dökülme gibi problemler varsa bu çözümler maalesef ki yetersiz. Günümüzde kalıcı bir çözüm arayanlar için en doğru yöntem ise sakal ekimi ve bıyık ekimiolarak karşımıza çıkıyor.
 • Ekimin doğal durması, kişinin kıl çıkış yönüne uygun ekim yapılması ve doğru yoğunluğun elde edilmesi gibi pek çok kriterin karşılanması gerekir.
 • Ekim yaptıracak pek çok erkeğin en merak ettiği konular; sakal ekimi doğal olur mu? Ekim sonrası kızarıklık ne zaman geçecek? ya da İstediğim sıklıkta ekim yaptırabilir miyim? oluyor.
 • Sizde en ideal ve kalıcı çözüm arayışındaysanız ve  sakal ekimi ve bıyık ekimi hakkında kafanızda soru işaretleri varsa yazımız sizin için!
 • Öncelikle seyrek kıl yapısı, genetik faktörler nedeniyle bıyık ve sakalın çıkmaması ya da yara, yanık sebebiyle kayıp yaşanması gibi durumlarda ekim yöntemini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Sakal ya da bıyık ekimi öncesinde saç ekim merkezi uzmanı, sizin kıl yapınızın durumunu analiz eder ve ekim yapılacak alan için greft sayısı tespiti yapar.
 • Greft sayısı sakalınızın ideal görünümde olabilmesi için önemli bir noktadır. 

·      Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

 • Greft sayısının tespitinin ardından ekim süreci, tıpkı saç ekiminde olduğu gibi ilerler. İlk önce donör bölge lokal olarak uyuşturulur ve saç kökü alımına başlanır. Bıyık ekimi öncesilokal anestezi yöntemi uygulandığı için ekim esnasında acı veya ağrı hissi oluşmaz, bu konuda endişelenmeyin. Bıyık ekimi için ekilecek greftler tek tek alınır ve ekim yapılana kadar özel solüsyonlarda bekletilir.
 • Bıyık ektirme yöntemi olarak çoğunlukla Dhi-Choi tekniği tercih edilir fakat bazı durumlarda klasik FUE yöntemi de uygulanabilir. Bıyık nakli için de geçerlidir ve genellikle bıyık ekimi için 400-800 kök yeterli olabilir.
 • Ekimin ardından kızarıklık oluşması normal olup, bölgedeki kızarık zamanla azalarak geçecektir. Ekim sırasında açılan kanallar nedeni ile kabuklanma görülür. Kabuklanma sürecini doğru sakal bakımı ile oldukça konforlu yaşayabilirsiniz. Size önerilen losyonu ve yıkama talimatlarını uygulayarak iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

·       Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

 • Sakal ekimi yöntemiolarak genellikle kalem tekniği kullanılır. Sakal ekimine greftlerin donör bölgeden alınmasıyla başlanır ve saç köklerinin ölmemesi için özel solüsyonlarda bekletilir. Sakal ekimi için ortalama olarak, kişinin isteği de baz alınır ve genellikle 1000-3000 kök arasında ekim yapılır. Genel olarak kişi için bu sakal ekimi için greft sayısı yeterli olur. Yeterli olamayan durumlarda ekstra ekim yapılabilir.
 • Sakal ekimi ve bıyık ekimi yapılan bölgenin ilk yıkaması, 24-48 saat arasında gerçekleştirilir. İlk yıkamanın ardından pıhtılar gideceği için sakal görünümü çok daha doğal gözükmeye başlar. Sakal ekimi işleminin ilk dönemlerinde sakal aralarında kızarıklık ve sivilce benzeri oluşumlar gözükebilir. Bu süreçte endişelenmeyin, yaklaşık 2 hafta içerisinde kendiliğinden geçecektir.
 • Sakallar ilk dönemde direkt tıraş edilmemeli, 15 gün sonra kısaltılarak şekil verilmedir. 1 ay sonra kişi dilerse tıraş olabilir. Sakal ekimi ve bıyık ektirme işleminde dikkat edilmesi gereken en önemlinoktalardan bir diğeri ise, ekilecek kıl köklerinin kılların çıkış yönüne ve açısına göre Aksi halde bıyık duruşu arzu edildiği gibi olmaz. Ekilecek kıl kökü sayısı; kişinin isteğine ve bıyık seyrekliğine göre belirlenir. Genellikle sık ekim yapılarak çok daha gür sakal ve bıyık görünümü istendiği için isteklere göre düzenleme yapılabilir.

·      Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimini Kimler Yaptırabilir?

 • Sakal ya da bıyığın seyrek olması durumu erkekler için gözardı edilemeyecek bir problem halini alabilir. Ekim işlemi genel olarak; hastalık, genetik, ilaç, saç kıran ya da benzeri durumlardan kaynaklı olarak bölgesel ya da tüm kıl yapısının olmadığı durumlarda tercih edilir. Sakal ekimi ya da bıyık nakli aynı anda yapılabileceği gibi sadece sakal ya da bıyık ekimi gerçekleştirilebilir.
 • Yüz bölgesine yapılan ekimlerde en önemli nokta, diğer ekimlerde de olduğu gibi, donör bölgede yeteri kadar kıl kökü bulunmalıdır. Kimi zaman elmacık kemiği gibi alanlarda fazla kılı bulunan kişilerin, bu bölgelerinden de kıl alımı yapılıp, bıyık ektirme gerçekleştirebilir.
 • İstenilen yoğunluk, sıklık veya görünümün elde edilebilmesi için greft sayısı hesaplama işleminin  çok iyi yapılması ve analiz edilmesi gerekir. Doğru saç analizi, doğal görünüm elde edilebilmesi için oldukça önemlidir. Yüz bölgesindeki ekimlerde, görünümün maksimum değişeceği göz önünde bulundurularak, oldukça titiz davranılmalı ve kılların çıkış yönüne göre tek tek ekim yapılmalıdır.
 • Ekim işlemlerinde kişi beklentileri esastır. Sizin isteklerinizi anlayacak ve teknolojik yönden yeterli donanıma sahip ekiplerce ekim işleminiz gerçekleştirilmelidir. Clinic Result olarak daha önce gerçekleştirmiş olduğumuz ekimleri buradan görebilir, ayrıca ücretsiz olarak analiz yaptırmak isterseniz de aşağıdaki butona tıklayarak uzman danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Sağlık danışmanlarımızdan daha fazla bilgi ve fiyat almak için buraya tıklayın